Kétgólos hátrányból állt fel, kupadöntős az FK Udvarhely
2021.03.29 | 12:44

Újabb bravúrt hajtott végre a teremlabdarúgó Román Kupában Jakab Zoltán csapata, a címvédő Futsal Klub Székelyudvarhely. A vasárnap délután rendezett elődöntőben kétgólos hátrányból fordítva legyőzte a Dévai Autobergamót.

Vasárnap délután hazai környezetben, a városi sportcsarnokban lépett pályára az FK Székelyudvarhely a futsal Román Kupa négyes döntőjének első mérkőzésén. Az elődöntőben a Dévai Autobergamo volt az ellenlábasa. A vendégek kapták el jobban a rajtot, a 3. percben megszerezték a vezetést Dos Santos egy szabadrúgást nyolcról lőtt elemi erővel a léc alá (0–1). Az FK fiatalos lendületét ez nem törte meg, gyors lehetett volna rá a válaszá, Tankó ajtó-ablak helyzetbe került, fölé bombázta, aztán egy Tankó-Kedei összjáték után utóbbi pöccintett mellé. Nagyrészt kiegyensúlyozott volt az első félidő, a Jakab Zoltán által irányított csapat sokat mozgott, a védelem jól zárta a területeket. A Hunyad megyeiek a 18. percben a semmiből növelték kettőre az előnyüket, szerencsésen csorgott át a labda Magalhaes-hez, aki közelről bepattintotta.

Előd Kerestély kapufájával záródott az első játékrész, valamint 2–0-ás dévai előnnyel. A második felvonásban még egy lapáttal rátett a házigazda, nagy nyomás alatt tartotta az Autobergamo kapuját. Kerestély próbálkozása újból a kapufáról vágódott kifelé. A 32. percben tört meg a jég: Bálint kilencről spiccelte rá, a felső kapufáról ezúttal a gólvonalon túlra pattant a játékszer (1–2). Egy minutumra rá pedig emberhátrányba kerültek a vendégek, Gavrilă kapta meg a második sárga lapos figyelmeztetését, ráadásul csapata ötödik szabálytalansága volt ez.

A kétperces emberelőnyt kihasználta FK, Bálint okosan elgurította a kapujából kimozduló hálóőr lábai között, így kiegyenlített az udvarhelyi gárda (2–2). A végjátékban itt is, ott is megvolt a lehetőség a gólszerzésre, rögtön kimaradt két dévai próbálkozás, túloldalt pedig Szécsi kisbüntetője a kapufán landolt. A splusszpoén a végső dudaszó előtt 28 másodperccel érkezett, Tankó kapott egy remek lyukpasszt, ő pedig közelről elgurította a kapus mellett.

Megérdemelten, 3–2-re nyert az FK Székelyudvarhely, bejutott a hétfőn 16 órától kezdődő döntőbe, ahol a Csíkszeredai Imperial Wet lesz az ellenlábasa. A székelyföldiek egyben megvédhetik címüket a Román Kupában.

FOTÓGALÉRIA

Teremlabdarúgó Román Kupa, elődöntő:
FK Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 3–2 (0–2).
Gólszerzők: Bálint Andor (32., 35.), Tankó Levente (40.), illetve Dos Santos (3.), Magalhaes (18.). Kiállítva: Sergiu Gavrilă (33., Autobergamo).
FK Udvarhely: Grigoraș – Kedei, Szécsi, Balázsi. Bálint (játszott még: Tankó, Kerestély, Gálfi).

Forrás: székelyhon.ro, Józsa Csongor

2024.04.27 | 11:00
2024.04.26 | 12:24

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45